Szeptemberi életképek

A tanulás és napi fejlesztés mellett ismét alkalom adódott a Lakiteleki Községi Könyvtár látogatására, mely egyben kiváló lehetőség például a várakozás gyakorlására is. Az elmúlt hónapok ideje alatt esetlegesen felkúszott kilóktól pedig Baukó Ferenc, a tanodás gyermekek önkéntes tornatanára segít megszabadulni, s rendszeres testmozgásra nevelni. Ezúton is köszönjük a fáradozásait!

Megelőző óvintézkedések a pandémia ideje alatt

2020. szeptember 1-től Tanodánk a járványügyi intézkedések betartása mellett nyitotta ki ismét kapuit. A járvány terjedésének megelőzéséhez már az első napon biztosítottunk érintésmentes lázmérőt és kézfertőtlenítőt, valamint habszappan adagolókat, papír kéztörlő-adagolót a mosdókban.

Munkatársaink időt és energiát nem sajnálva készítették fel a Tanodába járó, autizmussal élő tanulóinkat, hogy minél zökkenőmentesebbek legyenek az új szokások elsajátítása. A teljesség igénye nélkül néhány példa erre:

Kézfertőtlenítés és lázmérés

Kézmosás

Érkezés a Tanodába

Maszk használata, mielőtt belépünk egy üzletbe…

…és miután kilépünk az üzletből.

Nem is olyan nehéz ennek betartása. Elvégre:

Autizmus barát bevásárlás az Univer Coop piaci üzletében

2018. augusztus 29-től minden héten szerdán 14:00-15:00 közötti bevásárló óránkban az autizmussal élők igényeihez igazodva csökkentett fényekkel , halk zeneszolgáltatással, valamint elfogadó segítséggel várjuk az Univer piaci üzletében az autizmussal élőket. Ebben az órában a Lakiteleki Auti Alapítvány autizmus specifikus gyógypedagógusa is jelen lesz az üzletben, aki segítséget nyújthat a boltban való eligazodásban.

Cím: Kecskemét, Horváth Cirill tér 1.

Aktuális hír

Alapítványunk sikeres pályázatot nyújtott be a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. AUTMENTOR2017 pályázati kiírására, mely során 797 780 Ft támogatást nyert el “Autizmus-specifikus nevelés és oktatás támogatása VII.” címen.